Home

    Цьогоріч Україна вдруге святкує День Української Державності. Свято припадає на 28 липня, посилаючись на багатовікову історію українського державотворення, яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за правління князя Київського Володимира Великого.

    В Україні святкування Дня хрещення Київської Русі було офіційно запроваджено указом президента 25 липня 2008 року. Датою свята було обрано 28 липня – це день, коли вшановується пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира. Саме за його правління була прийнята християнська віра. З історії відомо, що хрещення Русі припадає на 988 рік, коли християнство стало офіційною державною релігією на землях українців-русинів.

    Володимир був мудрим і далекоглядним політиком, тому прийняв християнство, щоб зміцнити Київську Русь. Також князь мав на меті налагодити зв’язки з Візантією – тоді наймогутнішою державою світу та розвивати стосунки з європейськими країнами.

    Цього року Україна святкуватиме 1035-ту річницю хрещення Київської Русі, від якої наша країна перейняла культуру, традиції та звичаї. Тому це свято дуже важливе для українського народу, адже його історія починала творитися тисячоліття тому.

    Урочисте відзначення Дня Української Державності привертає увагу суспільства до цінних національних традицій, які лягли в основу формування державності, акцентуючи увагу на всіх важливих етапах цього процесу. Сьогодні дуже важливо зберегти історичну справедливість та протидіяти фальшивим інтерпретаціям, які відверто поширюються державою-агресором щодо історичних аспектів української державності.

    День Української Державності закріплює зв'язок між сучасними українцями та їхніми предками, які протягом багатьох поколінь будували державу для українського народу. Це свято - розуміння того, що наш народ має багатовіковий досвід у державотворенні, власну культуру, самобутність та український характер.

    Нашу велику українську сім‘ю єднає родина державних символів України. Це три брати: Державний прапор України, Державний герб і Державний гімн. Дуже важливо не лише відзначати появу державності, а й об’єднуватися задля її збереження.

    Після проголошення Акту незалежності ми, українці, запанували у своїй сторонці. Але, як виявилось , ще далеко не всі вороженьки згинули, як роса на сонці… Ми змушені класти душу й тіло за нашу свободу і рідну Україну, тому ми не забули, якого ми роду. А отже, нам точно усміхнеться доля!

    З Днем Державності, дорогі українці! Україна – самостійна, вільна, неподільна держава. І буде такою завжди. Слава Україні!

No votes yet

Social networks

             

Advertisement

Statistics