Home

   День Збройних Сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ — це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

   Цьогоріч свято актуальне як ніколи, адже українські воїни щодня, щогодини, щохвилини боронять нашу землю від росіян, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій.

   Свято започатковане постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон "Про Збройні Сили України".

   Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних Сил України. Серед таких документів і затверджена ВРУ 11 жовтня Концепція оборони і будівництва Збройних Сил України.

   Концепція визначає, що Збройні Сили України складаються з трьох видів: Сухопутні війська (Війська наземної оборони), Військово-Повітряні Сили і Сили Протиповітряної оборони (Війська повітряної оборони), Військово-Морські Сили.

   Крім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби.

   Наймолодший рід сил сучасних ЗСУ – це Сили територіальної оборони. Точкою відліку для них, відповідно до закону «Про основи національного спротиву», стало 1 січня 2022 року. Передбачалось, що в мирний час у ТрО служитимуть 10 тисяч, а в особливий період, за рахунок резерву, – понад 130 тисяч військовослужбовців. Втім, уже за перший тиждень повномасштабної війни лави ТрО поповнили понад 100 тисяч добровольців. Вони прийняли бій у Київській, Чернігівській та Сумській областях, а згодом брали участь й у їхньому звільненні.

   У 2015-му для військових розробили нові кашкети, стилізовані під історичні "мазепинки". Подібні головні убори з V-подібним розрізом спереду, що наслідував гетьманські шапки, в XVII столітті носили козаки, а під час Першої світової війни — Українські січові стрільці. Також запровадили новий малюнок камуфляжу — піксель, новий крій однострою та знаки розрізнення.

   Як і у воїнів Армії УНР, у сучасних захисників України на рукавах — тризуб. Десантники й морські піхотинці відмовились від радянської традиції блакитних та чорних беретів. Натомість одягнули берети кольорів марун та морської хвилі.

   Станом на 28 листопада в лавах ЗСУ служить 59 786 жінок. Таку цифру оприлюднив міністр оборони Олексій Резніков. Це один з найвищих показників серед армій країн НАТО. В бойових діях наразі беруть участь майже 5 тисяч жінок. Понад 350 відзначені державними нагородами. Дві мають звання Герой України, посмертно.

   З 2017-го українські захисниці отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад. Парамедикині, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот і взводів виконують військовий обовʼязок на передовій і в тилу нарівні з чоловіками.

   

   

   

No votes yet

Social networks

             

Advertisement

Statistics