Главная

   Святкував би 440 років італійський діяч періоду раннього бароко Джироламо Фрескобальді (1583-1643). Його називають італійським Бахом. Фрескобальді - основоположник італійської органної школи. Джироламо Фрескобальді (Girolamo Frescobaldi) – італійський композитор, музикант, педагог. Один з найбільш відомих композиторів органної музики пізнього Ренесансу та раннього Бароко. Його роботи були кульмінацією в розвитку органної музики XVII ст. і мали вплив на багатьох великих композиторів, в тому числі на Йоганна Якоба Фробергера, Йоганна Себастьяна Баха, Генрі Перселла та інших композиторів і музикантів аж до кінця XIX століття. Неабияку відомість отримала Сучасна оркестрова інтерпретація однієї з токат Джироламо Фрескобальді від творця саундтреку до фільму «Матриця» – Роба Дугана (Rob Dougan).

   355 років – Франсуа Куперен (1668-1733): «геній від музики й улюбленець еліти». Куперен – французький композитор, органіст і клавесиніст. Твори Куперена отримали величезну популярність не тільки у Франції, але і за кордоном. Сучасники називали його «великий Куперен». Окрім безлічі клавесинних п’єс він створив два цикли концертів. «Королівські концерти» (їх 4) та «Нові концерти» (10, 17, 15), написані для невеликого ансамблю, виконувалися у придворних концертах камерної музики. П’єси автора позначені оригінальними назвами.

   Серйозність та піднесеність думок характеризує духовну музику Куперена.

   345 років Анто́ніо Віва́льді (1678-1741) — італійсьскому скрипалю-
віртуозу, педагогу, диригенту, католицькому священнику. Але усьому світу він
відомий найбільше як композитор, автор величезної спадщини світового
значення. Коли згадується його ім’я, одразу в уяві виникають його «Пори року»,
хоча серед творів Вівальді безліч різноманітних жанрів: опери, ораторії,
інструментальна і камерна музика.

   340 років виповнилося б нинішнього року французу Жану-Філіпу Рамо (1683-1764), представнику пізнього бароко, Рамо видав багато творів для клавесину, створював музику для театру. Рамо – органіст, оперний композитор і видатний теоретик музики. Виданий у 1722 р. «Трактат Гармонії», справив на всіх велике враження і приніс Рамо славу. У 1726 р. було видано не менш впливовий твір «Нова музична теорія».


Рамо. Рондо Дикуни з сюїти Шляхетні Індії

   210 років виповнилося б німецькому диригенту і композитору-реформатору Ріхарду Вагнеру (1813 - 1883). Створюючи свої опери у романтичному стилі, композитор, будучи водночас і лібретистом своїх творінь, зробив революцію в опері: намагався синтезувати поетичне, зображальне, музичне та драматичне мистецтво. Опери Ріхарда Вагнера: тетралогія «Перстень Нібелунга» («Золото Рейну», «Валькірія», «Зіґфрід», «Загибель Богів»), а також «Тангейзер», «Тристан та Ізолльда» та ін. Вагнер зробив значний вплив на культуру межі ХІХ і ХХ століть, особливо на модернізм.


Вагнер «Зігфрід»

   210 – Джузеппе Верді (1813-1901). Італійський композитор Джузеппе Верді - великий представник світового музичного мистецтва і в першу чергу опери. Творча спадщина композитора дуже велика: 26 опер, квартет, реквієм і низка інших опусів. Найвидатніші опери Верді, які стали скарбницею жанру. Це «Ріголетто», «Травіата», «Трубадур», «Аїда», «Отелло», «Бал-маскарад», «Фальстаф». Його опери вважаються одними з найвидатніших всіх часів і досі не сходять зі сцен оперних театрів усього світу.

   190 років - Йога́ннесу Брамсу (1833 - 1897) - німецькому композитору і піаністу, одному з центральних представників епохи романтизму. Він працював у жанрі симфонії, написав ряд інструментальних концертів, відомий усьому світові Німецький реквієм і популярні у широкої публіки УгорськІ танці.


Пам’ятник Брамсу у Відні

   180 років Едварду Грігу (1843-1907) –суспільний діяч і піаніст. Едвард Гріг – композитор з казкової країни. Гріг - норвезький композитор, чия творча спадщина чудова своїм національним колоритом. Він посів гідне місце в історії світової і скандинавської культури. Навряд чи можна зустріти людину, яка жодного разу не чула найніжніші звуки п'єси "Ранок" з сюїти "Пер Гюнт" або вкрадливу ходу таємничих мешканців Печери Гірського короля. Здобув надзвичайну популярність Фортепіанний концерт ля мінор Гріга.

   110 років Вітольду Лютославському (1913-1994), польському композитору і диригенту, якого вважають одним із значних музикантів XX століття. Після премії ЮНЕСКО (1959) і виконання Струнного квартету в Стокгольмі (1965) до композитора приходить міжнародне визнання. Твір «Три вірші Анрі Мішо» вважається зразком хорового авангарду XX століття.

Матеріал підготувала викладач вищої категорії,
викладач-методист ЦК «Теорія музики»
Валентина Даниш

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика