Главная

   Франсуа Куперен (François Couperin) - видатний французький клавесиніст і композитор, народився 10 листопада 1668 року в Парижі - Франція, і помер 11 вересня 1733 року в тому ж місті. Він був четвертим сином у родині знаменитих музикантів. Його батько Шарль Куперен, та дядько Луї Куперен, також були відомими музикантами і органістами.

   Юнак Куперен отримав чудову музичну освіту, навчався у батька в сімейному оточенні, а також відомих вчителів того часу. У 1693 році він став органістом у церкві святого Гервезія в Парижі, а в 1717 році отримав посаду королівського клавесиніста при дворі Людовіка XV.

   У 1685 році, після смерті батька, Франсуа Куперен зайняв його посаду органіста церкви Сен-Жерве в Парижі. У 1693 році він був призначений придворним органістом, а в 1703 році - придворним клавесиністом.


   Творчість Куперена охоплює різні жанри музики, включаючи органову та клавесинну музику. Він випустив кілька збірок своїх творів, серед яких "Операції на клавесин" (Premier Livre de Clavecin, 1713), "Операції на клавесин" (Deuxième Livre de Clavecin, 1717), "Теорія звукозапису" (L'Art de Toucher le Clavecin, 1716) і "Операції на орган" (Pièces d'Orgue, 1690). У своїх творах він демонструє велику варіативність стилів, від простої інтимності до величезної грандіозності.

   Куперен також був важливим теоретиком музики і залишив письмові твори, такі як "Les Nations" і "L'Art de Toucher le Clavecin", де він ділиться своїми думками щодо виконавства та композиції.

   

   Твори композитора відзначаються виразністю, розкішшю орнаментів та глибоким розумінням клавесинної техніки. Куперен також вніс важливий внесок у розвиток французької музичної теорії. Його твори залишаються популярними серед виконавців класичної музики і любителів барокової музики сьогодні, залишаються об'єктом вивчення для музикантів і музикознавців.

   

Віолетта Бондарчук – викладач ЦК «Спеціальне фортепіано»

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика