Главная

   21 листопада 2023 року Луганським обласним центром навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва було проведено захід до Дня Гідності і Свободи, на якому відбулася презентація музичного артпроєкту «Нова українська пісня».

   На заході були присутні керівництво області ,керівники відділів культури територіальних громад Луганської області, викладачі, студенти та керівники закладів мистецької освіти Луганської області, спеціалісти управління культури, національностей, релігій та туризму ЛОДА, спеціалісти Луганського обласного центру НМРКІіК.

   Гостей заходу привітали заступник Голови ЛОДА – Катерина Безгинська, начальник управління культури, національностей, релігій та туризму ЛОДА, , заслужений працівник культури України – Аліна Адамчук , Анжеліка Рудницька- активна громадська діячка, волонтерка, співачка, художниця, телеведуча, заслужена артистка України, директор СФККМ ім. С.Прокоф’єва, заслужений діяч мистецтв України Марина Яворська, заступниця директора Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва, заслужений працівник культури України Наталья Пасечник .

   Повертаючись до історичних подій 21 листопада 2013 року, усвідомлюємо, що в історії не тільки України, а й усього світу саме тоді стався перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу.

   Революція Гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

   Саме національна самосвідомість спонукала луганчан в 2016 році започаткувати на території Луганської області, підконтрольній українській владі, відкритий фестиваль нової української пісні з метою популяризації кращих зразків нової української пісні, виховання патріотизму та посилення патріотичного настрою населення, підвищення професійної майстерності виконавців з різних напрямків сучасного українського вокального мистецтва.

   Щорічно у фестивалі брали участь понад 40 вокалістів з різних куточків Луганської області та інших регіонів України.

   Для оцінювання виступів учасників фестивалю до Сєвєродонецька приїздили провідні діячі культури і мистецтв України, які, окрім роботи в складі журі фестивалю, проводили концертні виступи в військових частинах.

   Анжеліка Рудницька- активна громадська діячка, волонтерка, співачка, художниця, телеведуча, заслужена артистка України в ті буремні для культури Луганщини роки дійсно надихала, підтримувала, давала надію та, дійсно, була талісманом, зіркою та головою журі нашого фестивалю.

   Відкритий фестиваль нової української пісні з часом став візитівкою Луганщини та не зник під час війни. Виходячи з реалій воєнного стану, організатори вирішили зробити артпроєкт під назвою «Нова українська пісня» і надати йому новий подих.

   Організаторкою артпроєкту «Нова українська пісня» стала Лариса Железовская , директорка Луганського обласного центру навчально-методичної роботи і культурних ініціатив.

   Цей культурно-мистецький захід буде відбуватися в декілька етапів:

   - Перший етап це онлайн-фестиваль нової української пісні, за участі професійних виконавців - луганчан, а також студентів Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва.

   - Другий етап містити в себе розповсюдження онлайн фестивалю української пісні серед територіальних громад Луганщини, які розташовані в різних областях України;

   - Третій етап - це проведення патріотичних заходів, в хабах Луганщини з онлайн-переглядом фестивалю нової української пісні та наданням фотовідео звіту управлінню культури, національностей, релігій та туризму ЛОДА;

   -І завершальний етап - створення єдиного фотовідео звіту про проведення музичного артпроєкту «Нова українська пісня».

   Таким чином, наш фестиваль знов отримує статус обласного, і пісні, у виконанні луганчан, пролунають від Харкова до Ужгорода.

   Ми говорили та слухали пісні про випробування нашої гідності і свободи сьогодні, щоб завтра життя продовжувалось, щоби світило сонце і сміялись українські діти на своїй рідній, вільній Україні!

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика