Главная

   25 квітня 2013 року в концертному залі Сєвєродонецького музичного училища відбувся концерт оркестру народних інструментів «Наполним музыкой сердца».

   Сєвєродонецьке музичне училище є осередком музичної культури в місті, фактично виконує роль філармонії. В концертному залі училища постійно виступають солісти з числа наших студентів і випускників, а також різноманітні творчі колективи. Одним з таких є оркестр народних інструментів.
Творча історія оркестру народних інструментів Сєвєродонецького обласного музичного училища ім.. С. С. Прокоф”єва розпочалася з першого року існування навчального закладу, тобто з 1966. Першим керівником цього колективу був В. І. Савостіков; надалі його очолювали Є. П. Поліхроніді, В. С. Асєєв, В.В. Вашколуп, В. І. Сачлі, О.Д. Пікалов. Близько 30 років з оркестром працює його нинішній диригент – Володимир Васильович Вашколуп.

   Діяльність оркестру посідає важливе місце в навчальному процесі, в ній проявляється рівень організаційної та навчально-методичної роботи всього відділу. Колектив оркестру є прекрасною базою для виховання навичок оркестрової гри, для формування майбутнього диригента. Важлива роль цього колективу у підготовці студентів до державного іспиту з диригування, адже випускники відділу одержують кваліфікацію керівника оркестру. Головами державних кваліфікаційних комісій постійно відзначається високий рівень підготовки випускників-диригентів та оркестру народних інструментів.

   Крім цих своїх основних завдань, оркестр народних інструментів веде активну концертну діяльність і є одним з найпопулярніших творчих колективів у місті та області. Репертуар оркестру великий та різноманітний за жанровими та стильовими напрямками, він складає близько 700 творів українських, російських, західноєвропейських, грузинських, молдовських, сербських композиторів та постійно оновлюється. Концерти колективу відбуваються в залі музичного училища та інших навчальних закладах, на підприємствах, в будинках культури, на площах під час міських свят.

   З оркестром постійно виступають солісти – інструменталісти та співаки. Насамперед це викладачі училища – Є. К. Тростянський, Л. О. Дегтярьова, О. Д. Пікалов, О. М. Васильєва, В. І. Сачлі, А. Д. Даниш, М. І. Крупкін, Л. П. Семерня, вокальний ансамбль «Ностальгія». Що найважливіше, як солісти виступають також колишні наші студенти – Тамара Шмітько, Лариса Черкашина, Дмитро Костенко, Тетяна Коритна, Юлія Правдіна, Вікторія Брусянська, Олена Хабанько, Лілія Смага, і нинішні – Катерина Попова, Євгенія Тонкова, Шалва Сімонян, Олег Борщов.

   Оркестр народних інструментів брав участь у Всеукраїнських фестивалях-конкурсах і тричі став лауреатом.

   Колектив відіграє провідну роль у справі пропаганди народно-інструментальної музики серед школярів та молоді міста і області. З цією метою оркестр регулярно виїжджає з концертами в дитячі школи мистецтв області, а також готує звітні концерти в кожному навчальному році.

   Всі ці успіхи, безсумнівно, були б неможливі без наполегливої праці кожного учасника колективу, без творчої співдружності досвідчених викладачів та їх учнів.

   Неоцінена роль талановитого керівника оркестру, ентузіаста своєї справи – Володимира Васильовича Вашколупа. Вже багато років поспіль він натхненно працює художнім керівником і диригентом оркестру народних інструментів училища. Колектив під його керівництвом бере участь майже в усіх загальноучилищних, міських та обласних заходах. Щорічно виступає з цікавими програмами на звітних концертах відділу.

   В. Вашколупу як диригенту притаманні творчий підхід, раціональне планування, вміла постановка завдань перед студентами і колегами, детальна робота для досягнення педагогічної та організаційної мети. В основі його діяльності полягають три основні принципи: високий виконавський рівень як всього колективу, так і солістів; яскравий і оригінальний репертуар; просвітницька робота, спрямована на досягнення глибокого сприйняття і розуміння народної музики.

    Концерт 25 квітня відбувся при переповненому залі і пройшов з великим успіхом. Програма концерту містила цікаві і різноманітні твори, з яких значна кількість виконувалися вперше. З оркестром виступали солісти: Л. Семерня, О. Борщов Є. Тонкова та К. Попова. Створенню теплої та святкової атмосфери концерту значно сприяла його ведуча Н. Пасічник. Кожний твір виконувався оркестром натхненно і майстерно, сприймався публікою з незмінним ентузіазмом. Своїм високопрофесійним виступом колектив підтвердив звання народного.

   Надалі у колективу та його керівника багато творчих планів і проектів, які можна здійснити тільки щоденною наполегливою творчою працею. Побажаймо ж музикантам успіхів у цій справі!

Горбунова І.В.,
кандидат мистецтвознавства,
викладач відділу теорії музики
КЗ «Сєвєродонецьке обласне музичне
училище ім.С.С.Прокоф’єва»

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (8 голосов)

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика