Главная

   Людвіг ван Бетховен… Одне це ім’я змушує відчути прилив сил та емоційне піднесення, не говорячи про саму музику геніального композитора, народженого на зламі століть.

   В цьому році вся світова громадськість святкує 250-річчя від Дня народження Людвига ван Бетховена, автора «Аппассіонати», «Місячної сонати» й безсмертної Дев’ятої симфонії, де герой постає на фоні бурхливої епохи. Титанічна фігура Бетховена невід’ємна від тієї картини піднесення у Західній Європі, що віддзеркалювала майбутню «весну народів». Неможливо не помітити надзвичайну експресивність і велич його творінь. «Ода до радості» на вірші Ф. Шиллера стала гімном єдиної Європи. Дев’ята симфонія – це ідейний заповіт Бетховена, полум’яне звернення до всього людства.

   Композитор і піаніст, твори якого виконуються й сприймаються з величезним захватом та пошаною, писав в усіх існуючих жанрах епохи класицизму. В своїх творах митець дуже сміливо намагався проникнути в потаємні куточки психіки людини, розкрити всю палітру внутрішнього світу, передати складну гаму пристрастей, що охоплюють її.

   Щоб розгадати таємницю творчості Бетховена потрібно вслухуватися в його музику, аналізувати, насолоджуватися її звучанням, вивчати та, звичайно, виконувати.

   В ювілейному році в Німеччині під девізом «Відкриваємо заново Бетховена» відбудеться понад тисячі культурних подій: концертів, оперних спектаклів, виставок та інших заходів. На початку травня в Харкові пройшли в онлайн-форматі «Весняні Асамблеї», де теоретична Олімпіада та XVІІ Відкритий конкурс молодих музикантів-виконавців та композиторів були присвячені 250-річчю від Дня народження Людвига ван Бетховена. Багато студентів із Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва взяли участь в цих змаганнях та отримали призові місця.

   На базі нашого навчального закладу в дистанційній формі також відбулися творчі заходи на честь ювілею Бетховена, де студенти першого курсу розкрилися з нового боку, проявили ініціативу та неосяжну творчу енергію. В тандемі з теоретичним опануванням багатогранного творчого доробку Людвіга ван Бетховена були організовані захоплюючі інтернет-форми роботи з практичного музикування в курсі світової музичної літератури. Онлайн-вікторини, конкурс есе «Мій Бетховен», флеш-моб «Зіграй симфонію Бетховена» допомагали краще заглибитися в атмосферу стилю композитора та епохи класицизму.

    «Через боротьбу до перемоги!», – цей девіз стає дуже влучним в наші часи. Тож стаємо сильнішими й дякуємо Бетховену та його дивовижній музиці за натхнення!

Завідувач кабінету-музею Сергія Прокоф’єва,
викладач ЦК «Теорія музики» – Анастасія Михайлова

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Статистика