Главная

   28 жовтня 2020 року на базі Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбувся обласний семінар-практикум для педагогічних працівників мистецьких закладів освіти Луганської області «Мистецтво XXI століття: проблеми педагогіки та виконавства». У цьому році методичний захід, який проводиться щорічно восени майже 40 років поспіль, відбувся дистанційно.

   Робота семінару-практикуму була підготовлена за шести секціями – «Фортепіано», «Оркестрові струнні інструменти», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Оркестрові народні інструменти», «Хорове диригування і спів» та «Теорія музики». Для участі у роботі семінару були запрошені авторитетні музиканти з вищих закладів освіти - заслужена артистка України, доцентка кафедри «Спеціальне фортепіано № 2» Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, кандидатка мистецтвознавства Марія Пухлянко з темою доповіді «Формування принципів менеджменту та piar в академічній музиці»; кандидат мистецтвознавства, професор кафедри оркестрових струнних інструментів Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського Євген Лєбєдєв («Методичні принципи технічного і художнього розвитку виконавців на струнно-смичкових інструментах»); кандидатка мистецтвознавства, старша викладачка кафедри оркестрових струнних інструментів ХНУМ ім. І.П.Котляревського Ірина Гребнєва з відкритим уроком на тему «Робота над базовими навичками у початкових класах мистецьких шкіл /інтонація, ритм, вібрація, штрихи/»; кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри хорового диригування Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського Ганна Савельєва («Специфіка вокально-хорової роботи з дитячим хором») та кандидатка мистецтвознавства, професорка, завідувачка кафедри теорії музики Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра Тетяна Дугіна («Стреттна фуга: розвиток і особливості будови»).

   Крім поважних гостей з вишів, у якості доповідачів на секціях семінару-практикуму виступили викладачі коледжу та викладачі шкіл (КПНЗ «Сєвєроденецька ДМШ №1, КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв», Старобільської ДШМ, КЗ «Лисичанська ДШМ № 2», КУ «Кремінська РДМШ», Чмирівської ДМШ та Київської ДМШ №26 ім. О.Г.Холодної). Надані відеоматеріали відкритих уроків, майстер-класів, методичних доповідей, презентацій переглянули викладачі 25-ти мистецьких шкіл і 3-х філій області та взяли участь у роботі семінару-практикуму як слухачі. Cподіваємося, що переглянувши всі матеріали кожен із учасників одержав для себе корисну та актуальну інформацію щодо методологічних засад, проблем музичної педагогіки та виконавства.

   Вимоги сьогодення вносять свої корективи, а ми, як і весь світ, мусимо прийняти цей виклик та швидко адаптуватись до нових реалій. Методичний захід у цьому році проведено дистанційно, але в наступному – маємо сподівання на живе творче спілкування, бо мистецька діяльність вимагає живого зворотного зв’язку - погляду, подиху, зітхань, захоплень, обіймань, посмішок, відчуття живих емоцій.

   Тож, друзі-колеги, дякуємо всім, хто взяв участь у семінарі-практикумі 2020 року і до нових творчих зустрічей у затишних залах і аудиторіях Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва!

Ольга Міхалєва,
завідувачка навчально-методичного кабінету

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (1 голос)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Статистика