Главная

   23 квітня 1891 року в маєтку Сонцівка Бахмутського повіту Катеринославської губернії (нині це село Сонцівка Покровського району Донецької області) народився майбутній всесвітньовідомий композитор і піаніст Сергій Прокоф'єв. Композитор, розквіт творчого життя якого прийшовся на тяжкі часи революції та двох світових війн, тим не менш ніколи не зраджував своїй натурі - активній, оптимістичній, сонячно-молодій.

   Северодонецький rоледж культури і мистецтв, який з гордістю несе ім’я Прокоф'єва вже протягом п’ятидесяти п’яти років, відзначив ювілей композитора низкою заходів, які тривали цілий тиждень, і проходили під назвою «Прокоф'євські діалоги».

    «Тиждень Прокоф'єва» розпочався 14 квітня концертом на честь ювілею композитора. В програмі, у виконанні студентів фортепіанного відділу Романа Новіка, Марії Музиченко, Богдана Гереца, Інеси Бобрішової, а також учениці школи педагогічної практики Ганни Нужди звучали твори не тільки Сергія Прокоф'єва, але й інших видатних композиторів: Й.С.Баха, Л. ван Бетховена, Ф.Шопена, Й.Гайдна, В.А.Моцарта.

   Пам’ятній даті був присвячений 15 номер електронної газети коледжу «ART-мозаїка» (головний редактор Єлизавета Мельник), що вийшов 19 квітня. А 20-го квітня під керівництвом викладача теорії музики Анастасії Михайлової відбулася гра-змагання для студентів коледжу «Чи знаєте ви творчість Прокоф'єва?» (ведуча студентка ІV курсу Юлія Сизоненко). Захід продемонстрував глибокі знання життя і творчості композитора і викликав велику зацікавленість як в учасників так і в гостей.

   Цей захід не єдиний, що був призначений для студентства. 21 квітня в рамках засідання клубу «Інтелектуал» у кабінеті-музеї ім. Прокоф'єва пройшов лекторій «Прокоф'єв очима сучасників». Лекція, яку прочитала студентка ІІІ курсу Єлизавета Педь, була насичена цікавими фактами з життя композитора, висловлюваннями його сучасників і друзів і, звісно, його прекрасною музикою.

   Не були забуті і учні музичних шкіл міста, для яких 21 і 22 квітня були проведені традиційні щорічні лекції з циклу «Музичний світ Прокоф'єва» за участі виконавців, лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів Анастасії Потапової та Дарини Шарової (Рубіжанська ДМШ, клас викладача Герець О.Ю.).

   Справжньою окрасою тижня Прокоф'єва став відкритий конкурс піаністів «Прокоф'євські ігри» що відбувся 22 і 23 квітня. Учні музичних шкіл і шкіл мистецтв регіону продемонстрували високу майстерність і глибоке розуміння музики.

   Насичений подіями Прокоф'євський тиждень був завершений урочистим заходом на честь 130-річчя від дня народження композитора «Україна доводиться мені Батьківщиною». Лекція-концерт, яку вели Анастасія Михайлова, Юлія Сизоненко і Єлизавета Педь, супроводжувались цікавими відео- і фото-матеріалами, а також виступами студентів коледжу Інеси Бобрішової, Марії Музиченко і Богдана Гереца, які виконали фортепіанні твори Сергія Прокоф'єва.

   Всі мистецькі заходи цього насиченого тижня, при всій їх різноманітності, вкотре продемонстрували головне: музика Прокоф'єва є світовим культурним надбанням і безсумнівно ставить композитора в один ряд з безсмертними — Бахом, Моцартом, Бетховеном, Чайковським та іншими настільки ж великими.

   

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (1 голос)

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика