Главная

   До Сєвєродонецька завітали неймовірно талановиті та прогресивні музиканти – учасники партесної лабораторії MUSICA SACRA UKRAINA. Культурні заходи відбулися 21-22 жовтня в залі Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва в рамках проєкту “OPEN PARTES. КОМУНІКАЦІЯ БЕЗ МЕЖ», який підтримав Український культурний фонд.

   Впродовж двох днів відбувалися цікаві заходи: майстер-клас з партесного співу, лекція та концерт, метою яких було привернути увагу до партесного спадку та до українського музичного бароко, познайомити зі специфікою підходу до партесних концертів, сприяти входженню більшого числа партесних творів до репертуару українських хорових колективів.

   Вперше в Сєвєродонецьку прозвучали партесні концерти композитора і теоретика XVII ст. Миколи Дилецького та 12-голосні твори анонімних авторів XVIII ст., які були сприйняті із захопленням і благоговінням з боку слухачів, а також отримали найтепліші відгуки від керівництва навчального закладу в особі директорки Марини Яворської. Можливість виконати ці твори з’явилася завдяки колосальній праці керівниці проекту Анні Гадецької, наукової консультантки Євгенії Ігнатенко та художньої керівниці Наталії Хмілевської. Дякуємо музикантам та спікеркам за таку чарівну можливість доторкнутися до кращих зразків національного барокового мистецтва, яке з архівних рукописів перетворюється на живе музичне диво. «Це була справжня хорова магія!», - так влучно прокоментувала виступи вокального колективу Open Opera Ukraine керівниця студентського хору коледжу Ольга Міхалєва.

   Партес-тур Україною завершився, але мотивація та бажання співати разом з партесною лабораторією MUSICA SACRA UKRAINA залишилося. Наші вітання команді проекту та щира подяка за те, що познайомили, зацікавили та по-справжньому ЗАРЯДИЛИ українським бароко!

Студентка ІІІ курсу – Вікторія Агафонова
Керівник – Анастасія Михайлова

   

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика