Главная

   Вже другий місяць Україна знаходиться у стані війни, проте ми намагаємось не падати духом, а знаходити сили навчатися, працювати та вдосконалюватися, переосмислювати власні цінності, аби відбудовувати свій дім із новими знаннями і можливостями.

   В умовах воєнного стану нам неабияк необхідно підтримувати національну свідомість суспільства. Всім добре відомо, що нація починається з мови, адже мова ‒ ДНК нації, тому кожному з нас, в незалежності від віку, статі й професії, варто цінувати й збагачувати українську мову. Особливо важливо підтримувати свій рівень володіння українською мовою студентам, адже майбутнє нашої країни залежить саме від молоді.

   Аби вдосконалити знання з української мови, цікаво і грамотно писати тексти, збагатити словниковий запас і розширити власні мовні можливості – достатньо використовувати дистанційну форму навчання і ресурси мережі Інтернет.

   Пропоную вам добірку ресурсів, які допоможуть покращити знання української мови просто зараз:

   Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України

https://speakukraine.net/

   Ця платформа зібрала всі ефективні онлайн та офлайн ресурси, а також мобільні додатки з вивчення української мови, як для українців, які хочуть підвищити рівень володіння української мовою, так і для іноземців, які прагнуть її вивчити «з нуля». Тут можна знайти інноваційні технології навчання української мови для будь-якого рівня.

   «Лайфхаки з української мови»

https://ukr-lifehacks.ed-era.com/

Цей онлайн курс − спільна розробка платформ EdEra та Освіторії. Лектором курсу є кандидат філологічних наук і вчитель української мови та літератури Ігор Хворостяний. Саме він відкриватиме для вас фонетику, орфографію, морфологію, синтаксис і стилістику української мови. Форма подачі матеріалу – відео з лайфхаками. Сумлінним студентам, які прислухаються до всіх корисних порад, обіцяють не лише комплексне знання мови, а й майстерність мовленнєвої комунікації. Також цей курс − добрий помічник для підготовки до ЗНО.

   Експрес-уроки української від Олександра Авраменка

https://www.youtube.com/playlist?list=PLpjP6nb03Z4k5Wdj8qOj3s_o49a0f9qxX

   Олександр Авраменко, мабуть, найвідоміший викладач української мови в нашій країні. І це не тільки через авторство посібників для підготовки до ЗНО, а ще й завдяки коротким і цікавим «експрес-урокам української». Олександр із задоволенням допомагає розібратися з нюансами слововжитку, боротися з росіянізмами у мові та запам’ятовувати наголоси. Уроки від Авраменка схожі на вишукані десерти для справжніх гурманів української. І назбиралося таких «смаколиків» вже близько трьох сотень.

    «Мова – ДНК нації»

   В епоху мобільних додатків вивчати мови стає значно цікавіше та зручніше. Щодо української, то перший такий додаток розробила команда освітнього проекту «Мова – ДНК нації». Він називається Mova і доступний для безкоштовного завантаження в Google Play та App Store. Головного ж «учителя» на ім’я Лепетун ви імовірно вже неодноразово зустрічали. Адже цей кумедний язичок знімається у мультиках, вчить правилам із картинок в інтернеті та книжки «Українська легко!». А в цьому застосунку Лепетун допомагає засвоїти правила правопису, вивчити наголоси і фразеологізми, а також боротися з калькою і росіянізмами.

    «Словотвір»

https://slovotvir.org.ua/

   Інтернет-платформа, на якій можна знайти українські переклади запозичених слів. Ресурс допомагає збагатити лексику: зареєстровані учасники пропонують варіанти перекладу та голосують за найкращі. На сайті є різні переклади, наприклад, «віп-зона» – панський кут, а «барбершоп» – голярня.

   А також запрошую до свого щотижневого розмовного клубу з української, який відбувається на платформі ZOOM. Ми дискутуємо на цікаві теми, покращуємо розмовну українську, ділимося лайфхаками та практикуємо. Учасниками є українці різного віку з різних міст і регіонів, студенти і випускники нашого коледжу, а також вимушено переміщені за кордон через війну. Доєднатися до клубу можна за покликанням: https://t.me/+CrgYkAhCiUFkMmMy

   Давайте допомагати нашій мові стати кращою вже сьогодні.

Викладач української мови і літератури
Ганна САГАН

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика