Главная

   Нещодавно минули сороковини від того дня, як від наc пішов видатний український музикант Валерій Микитович Івко. Заслужений артист України, професор Донецької консерваторії ім. С.Прокоф’єва, а потім Київської академії музики ім. П.Чайковського

   Валерій Івко зазначив новий шлях у національній музичній культурі, випустивши безліч прекрасних музикантів, створивши свою домрову школу, відому і визнану як в Україні, так і в інших країнах. Валерій Микитович – організатор і керівник унікального камерного оркестру «Лік домер», який невдовзі відзначатиме своє тридцятиріччя. «Лік домер» – союз яскравих творчих індивідуальностей, колектив солістів, об'єднаних спільністю творчих устремлінь і відданістю свойому інструменту. Репертуар оркестру руйнує звичні стереотипи виконавського амплуа подібного роду інструментальних складів, орієнтованого переважно на фольклорний матеріал. Шедеври музичної класики від Бароко до сучасності – така історична амплітуда, що репрезентує «Лік домер». Технічна досконалість і високий рівень виконавців максимально реалізують художні і технічні можливості найдавнішого національного українського інструменту, опредмечують символіку творчого імені оркестру: слова «Лік домер» написані невідомим художником, котрий зобразив в старовинному рукописному Євангелії домриста. Інтенсивна концертна діяльність оркестру сприяє формуванню оригінального репертуару, поряд з класикою включає в себе і твори, спеціально створювані для «Ліка домер» професійними композиторами, і яскраві образи музики неакадемічної орієнтації.

   Ювілей оркестру мав би стати яскравим святом, та вже так сталося, що буде пам’ятником талановитому творцю музики Валерію Микитовичу Івко – прекрасному синові свого народу, співцю України.

Анатолій Даниш, викладач-методист
відділу «Оркестрові народні інструменти»

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика