Главная

   Сьогодні Україна продовжує традицію святкування 8 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

   Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого, рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом.

   Терпіння і відсутність такого дуже впливає на наше життя. Терпіння-це одна з чеснот, даних нам Богом, щоб навчитися прощати, знаходити порозуміння і примирення між собою. Не маючи терпіння між собою, ми воюємо, знищуючи, насамперед, самих себе. Таким виявом нетерпіння, зведеного у площину практичної ненависті, стала Друга світова війна.

   Для України вона стала жахливим потрясінням, національною трагедією, бо загинув кожен другий українець. У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати оцінюються у 8-10 мільйонів життів (понад п’яту частину свого населення).

   Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії. Під час бойових дій та у полоні загинуло 3-4 млн. військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн. цивільних загинуло внаслідок окупаційного терору та голоду у тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася.

   Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45% від збитку усього СРСР.

   Але українці зробили надзвичайно вагомий внесок у досягнення перемоги над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

   На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (більше 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА) – разом понад 7 мільйонів осіб. Понад 2,5 мільйона українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.

   Визнанням внеску українців у перемогу над нацизмом стало включення України до складу країн-учасниць ООН.

   Цьогоріч День пам’яті та примирення Україна зустрічає в умовах повномасштабної війни, яку розпочала росія. Щоб зупинити криваве безглуздя і насильство у ХХ столітті, знадобилася безпрецендентна консолідація з боку всього світового співтовариства і політикуму. Ми теж прагнемо цього.

   А ще історія нас вчить, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

Клуб «Відродження»

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення


Статистика